O mnie

Ernest Kurowski

Witam. Nazywam się Ernest Kurowski. Moja przygoda z kolarstwem zaczęła się w wieku 15 lat, od startu w lokalnym wyścigu amatorskim. Od tego momentu zacząłem trenować w miejscowym klubie „Józefovia”. Tu zdobywałem pierwsze doświadczenia i sukcesy w kolarstwie szosowym i nie tylko. Następnym krokiem rozwoju była zmiana klubu na „Warszaskie Towarzystwo Cyklistów (WTC)”. Jako zawodnik tego klubu wygrywałem wiele wyścigów. Następnie znalazłem się w zawodowej grupie kolarskiej ,,Szurkowski”.

Po zakończeniu kariery zawodniczej zacząłem brać udział w wyścigach Masters, gdzie od ponad 20 lat jeżdżę z sukcesami. W tym czasie wygrałem wiele wyścigów szosowych, przełajowych i górskich (MTB).

Jestem trzykrotnym Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym, brązowym medalistą Mistrzostw Europy oraz wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata. Zdobywałem tytuły i medale Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Jednocześnie brałem udział w różnego rodzaju zawodach MTB, gdzie również osiągam cały czas duże sukcesy.

Byłem również członkiem kadry paraolimpijskiej w kolarstwie tandemowych i tu również udało mi się wygrać wiele wyścigów, w tym medale Mistrzostw Polski.

Cały czas biorę czynny udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, w których odnoszę sukcesy.

ROWERY MOJA PASJA!

Galeria zdjęć: